Baza wiedzy

Wybór firmy sprzątającej - poradnik przedsiębiorcy

Czyste i zadbane wnętrza to nieodzowny element wizerunku każdej firmy, niezależnie od profilu prowadzonej przez nią działalności.

więcej

Jak budować wizerunek dobrego pracodawcy w procesie rekrutacyjnym

Właściwie przeprowadzony proces rekrutacyjny to wynik współpracy dwóch stron: potencjalnego pracodawcy i kandydata na przyszłego pracownika. Aby zachęcić do wzięcia udziału w rekrutacji, a tym samym zbudować jak najlepsze wrażenie wśród uczestników rynku pracy w określonej branży, warto od samego początku istnienia firmy budować wizerunek dobrego pracodawcy.

więcej

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna potrafi przysporzyć stresu nawet najbardziej doświadczonemu poszukiwaczowi pracy. Często umawiając się na nią, towarzyszy nam obawa przed potencjalnymi pytaniami, które mogą paść z ust przyszłego pracodawcy, a na które nie będziemy znali odpowiedzi.

więcej

Elastyczny czas pracy - jak go wdrożyć w firmie

Sztywno ustalony czas pracy bywa trudny do pogodzenia z życiem prywatnym i rodzinnym. Konieczność odebrania dziecka ze szkoły lub przedszkola, wizyta u lekarza, jednoczesna praca w więcej niż jednym miejscu – wszystkie te sytuacje mogą w istotny sposób zakłócić ciągłość wykonywania powierzonych pracownikowi obowiązków.

więcej

O czym należy pamiętać prowadząc rekrutację w firmie?

Znalezienie odpowiedniego pracownika jest ważnym zadaniem działów HR, kluczowym elementem wpływającym na powodzenie w realizacji celów organizacyjnych i kluczem do rozwoju firmy. Dla wielu przedsiębiorstw proces rekrutacji pracowników jest nadal po prostu elementem normalnego funkcjonowania i nie przywiązuje się do jego przebiegu zbyt dużej wagi.

więcej