Baza wiedzy

Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych wokół firmy

12.06.2020

Wiele firm, instytucji, a także przedsiębiorstw, niezależnie od branży, dysponuje terenami zielonymi, otaczającymi ich siedziby. Tereny zewnętrzne wokół budynków wymagają, podobnie jak ich wnętrza, utrzymania w czystości i porządku. Zwłaszcza w przypadku terenów zielonych, okalających nieruchomości, ich pielęgnacja jest kwestią nie tylko estetyki i wizerunku właściciela, najemcy czy zarządcy danej nieruchomości, ale jest również ich obowiązkiem. Pielęgnacja i właściwe utrzymanie zieleni wymaga regularnych, cyklicznych zabiegów, aby ich efekty były widoczne.

Jak dbać o zieleń wokół firmy? Postaw na wsparcie profesjonalistów

Profesjonalną pielęgnację terenów zielonych w firmie warto powierzyć specjalistom. Uznane, profesjonalne firmy sprzątające mają w swojej ofercie utrzymanie czystości nie tylko wewnątrz budynków, ale również zapewniają całoroczne utrzymanie terenów zewnętrznych: utwardzonych i zielonych także. Wybór takiej całościowej oferty pozwoli nam zaoszczędzić czas. Dlatego, jeśli oferta firmy sprzątającej jest atrakcyjna, weźmy pod rozwagę kompleksową obsługę porządkowo-czystościową jednego usługodawcy. Co powinno składać się na taką obsługę, żeby tereny zielone w firmie były należycie utrzymane, niezależnie od sezonu i różnych warunków atmosferycznych podczas zmiennych pór roku?

  • Po pierwsze – podstawy. Strzyżenie trawników, usuwanie chwastów i chorych lub przekwitłych roślin, a także dbanie o drzewostan na terenie firmy powinny być standardem w przypadku usług świadczonych przez firmy zajmujące się utrzymaniem zieleni.
  • Kolejna usługa to pielęgnacja żywopłotów, roślin hodowlanych czy kwitnących kwiatów – w zależności od pory roku i okresów kwitnienia oraz wegetacji.
  • Sprzątanie terenów zielonych również powinno być dostępne w zakresie usług takiej firmy, obejmując zarówno m. in. grabienie liści, ale także np. sprzątanie ogrodu po imprezach firmowych.
  • Wśród zadań firmy dbającej o zieleń w obrębie przedsiębiorstwa może znaleźć się również stosowanie zabezpieczeń do roślin, chroniących je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zabezpieczenie ich przed szkodnikami czy chorobami.

Oprócz powyższych usług warto zwrócić szczególną uwagę na firmy, które w zakresie swoich działań oferują również przebudowę ogrodu lub terenu zielonego, jego ponowną aranżację czy pielęgnację nietypowych i niespotykanych gatunków roślin.

Teren zielony wokół firmy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy zajmującej się terenami zielonymi?
Wybór wśród usługodawców zajmujących się profesjonalną pielęgnacją terenów zielonych w firmie jest naprawdę trudny. Wpływa na to nie tylko rosnąca liczba takich podmiotów, ale również stale zwiększający się poziom ich wyspecjalizowania. Oprócz zakresu usług, który oferuje dana firma, warto przy jej wyborze zwrócić również uwagę na:

  • elastyczność i wybór dogodnego dla nas rozwiązania, zarówno w kwestii dopasowania kosztów oferty do naszych możliwości finansowych, ale także dostosowania oferty do naszych potrzeb, np. zamówienia pakietu lub swego rodzaju abonamentu na usługi pielęgnacji zieleni w zależności od pory roku;
  • referencje – to właśnie dzięki zapoznaniu się z nimi będziemy mogli stwierdzić, czy warto zaufać danej firmie w kwestii pielęgnacji zieleni, ale również, czy dana firma będzie w stanie spełnić wszystkie stawiane przed nią oczekiwania – analogicznie do swoich poprzednich klientów;
  • wyposażenie – przed zatrudnieniem przedsiębiorstwa, które zajmie się pielęgnacją zieleni w firmie należy dokładnie zweryfikować sprzęt i środki, w które będzie wyposażony dany usługodawca;
  • możliwość skorzystania z doradztwa w kwestii aranżacji terenów zielonych, pielęgnacji, zakupu nowych roślin. Posiadanie tego typu usług w ofercie firmy daje nam pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy należycie wywiążą się z podjętych zobowiązań.
powrót

czytaj także...

Aranżacja i pielęgnacja zieleni w miejscu pracy nie jest łatwym zadaniem, choć przynosi wiele nieocenionych korzyści. Przede wszystkim „zazielenione” biuro wygląda niezwykle estetycznie, a roślinne ozdoby pasują do niemal każdego wnętrza: zarówno industialnego, loftowego, jak i nieco bardziej tradycyjnego.

szczegóły

O tym, że w uporządkowanej i czystej przestrzeni nie tylko pracuje, ale i wypoczywa się przyjemnej, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednak aby wokół nas rzeczywiście zapanował kojący ład, niejednokrotnie niezbędne okazuje się zrobienie gruntownych porządków. Jak się za nie zabrać, aby efekty pojawiły się szybko, praca była satysfakcjonująca, a czas przeznaczony na sprzątanie nie został uznany…

szczegóły