Nasza odpowiedzialność społeczna

W prowadzonej działalności biznesowej kierujemy się wrażliwością społeczną; nie pozostajemy obojętni na problemy osób i środowisk, będących w potrzebie. Dlatego podejmujemy współpracę z instytucjami i fundacjami, udzielając im różnych form wsparcia. Jedną z nich jest Fundacja Gajusz, która w tym roku świętuje ćwierćwiecze działalności. Jak powstała Fundacja Gajusz i czym się zajmuje?

Najlepiej oddać głos jej przedstawicielom:

„Miłość jest silniejsza niż strach. Dzięki niej powstała Fundacja Gajusz. Gdy siedmiomiesięczny Gajuszek walczył o życie, jego mama obiecała Sile Najwyższej, że jeśli jej maluszek przeżyje, to ona będzie pomagała chorym i osamotnionym dzieciom. Robi to od 1998 r.

Fundacja Gajusz prowadzi:

  • Trzy hospicja dziecięce
  • Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie Cukinia
  • Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli
  • Program wsparcia dla dzieci chorych onkologicznie
  • Program wsparcia dla rodzeństw dzieci chorych
  • Program OKNO – wsparcie dla dzieci, które pokonały nowotwór.

Fundacja Gajusz dba o dzieci okrutnie doświadczone przez ludzi i los – chore, opuszczone, mające za sobą traumatyczne doświadczenia. Nawet jeśli życie jest krótkie, może być piękne – wypełnione miłością, troską i mnóstwem pięknych wspomnień. Dlatego Fundacja tworzy magiczną rzeczywistość, by małe istotki zaufały światu i dorosłym.

Fundacja Gajusz obejmuje stałą i nieprzerwaną opieką rocznie ponad 1000 rodzin w kryzysie. Niektórzy walczą o zdrowie i życie, inni o swoją przyszłość i powrót do równowagi, część przeżyje – tylko i aż – swoje dzieciństwo. Są takie ciężary od losu, z którymi nie sposób samodzielnie sobie poradzić. Dlatego Fundacja zapewnia wsparcie medyczne, terapeutyczne, duchowe i socjalne. Pomoc dociera na czas, nikt nie cierpi samotnie, nie boi się, każdy ma przy sobie kogoś, kto wie i potrafi. Armia ponad 160 specjalistów pomaga wygrać z bólem, strachem, traumą. Umie sprawić radość oraz spełnić marzenia małe i duże. Fundacja Gajusz zawodowo i profesjonalnie budzi nadzieję, gdy ona mocno śpi.”

Firma INWEMER jest partnerem Fundacji Gajusz, podzielamy cele i misje Fundacji, dlatego wspieramy jej działalność statutową. Udzielamy wsparcia Fundacji, pomagając w sprzątaniu zarówno Hospicjum Stacjonarnego, Centrum Terapii i Pomocy Cukinia, jak i Ośrodka Preadopcyjnego. Ponadto, cyklicznie sprzątamy mieszkanie, w którym mieści się rodzinny dom dziecka. Swoje miejsce na ziemi mają tam byli podopieczni Fundacji Moje Drzewko Pomarańczowe, którą do końca 2021 r. prowadziła Fundacja Gajusz.

Na rzecz Fundacji Gajusz, w ramach pay-roll przekazywane są  dobrowolnie deklarowane przez pracowników INWEMER końcówki comiesięcznych pensji, którzy wyrazili chęć pomocy Fundacji w takiej formie.

Jesteśmy szczęśliwi, że razem z B+N mogliśmy dołączyć do grona fundatorów muralu na elewacji przy ul. Wilczej 22A w Warszawie, upamiętniającego dwudziestopięciolecie Fundacji Gajusz.